Nowe ceny za przeglądy samochodów – spóźnialscy zapłacą więcej

Deklarowane podwyżki nas nie ominą. Co prawda miało być drożej dla wszystkich, ale stawki pozostają niezmienione (na razie) dla tych którzy w terminie dokonają przeglądu. Więcej zapłacą te osoby, które na przegląd pojadą po 30 dniach od końca terminu. Wtedy opłata wyniesie 196 zł.

Zrezygnowano jednak z dodatkowego utrudnienia dla wła­ścicieli, którzy spóźnili się na przegląd. Wcześniej przewidywano, że taka osoba będzie musiała zgłosić się do jednej z 16 stacji kontroli współpracujących z Transportowym Dozorem Technicznym. Ostatecznie zdecydowano, że przegląd bę­dzie można wykonać na każdej stacji.

Dlaczego spóźnialscy mają płacić więcej, i dlaczego mają 30 dni? Tego nie wiadomo. Dla nas absurdem jest wprowadzanie dodatkowej opłaty. Nie raz spotykamy się z osobami, które posiadają 2 lub więcej aut – jednym jeżdżą na co dzień, drugim od święta. W pierwszym samochodzie dbają o przegląd, w drugim robią go kiedy mają na to czas sprzyja ku temu pogoda. Bo w zimę nikt nie pojedzie klasykiem by zrobić przegląd kiedy może go zrobić po rozpoczęciu sezonu. Nie znamy jednak motywów Ministerstwa w tej kwestii.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowościami na temat komisów i warsztatów samochodowych oraz samochodach używanych na sprzedaż w Twojej okolicy.

Wybierając opcję Zapisz i akceptuj wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności.