Silniki

Chcesz kupić samochód, ale nie wiesz z jakim silnikiem? Obawiasz się że kupisz skarbonkę, która przerośnie Twoje możliwości finansowe? Nic dziwnego, w końcu silnik to serce samochodu i nie bez powodu obawiamy się o jego stan przed zakupem. Żeby wydłużyć żywotność, inwestujemy niewielkie kwoty chcąc uniknąć dodatkowych kosztów w przyszłości i cieszyć się bezawaryjną jazdą. Podejmujemy się wymiany materiałów eksploatacyjnych takich jak filtry, płyny, oleje, czasem nawet rozrząd, a wszystko to by zachować jak najwyższą sprawność silnika.

Niestety czasem nawet przezorna dbałość o podzespoły nie przynosi oczekiwanego skutku, wszystko z powodu wad powstałych już na etapie projektowania silnika. Wielu producentów nie przyznaje się do wad konstrukcyjnych swoich jednostek napędowych. Ciężko dochodzić czy producenci specjalnie skracają ich żywotność poprzez nieumiejętne konstrukcje, ale mamy na to sposób. Silniki będące na rynku już od jakiegoś czasu zostały przetestowane przez sam rynek i jego użytkowników.

Na co dzień spotykamy się z wieloma różnymi opiniami. Jako miłośnicy motoryzacji zaglądamy do specjalistycznych warsztatów samochodowych i pytamy fachowców mających styczność z różnymi modelami, co sądzą o poszczególnych silnikach. Zbiór takich właśnie opinii znajdziecie poniżej. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią kategorię pojemnościową i znajdziesz interesujący silnik. Przed zakupem koniecznie przeczytaj opinie i elementy, które warto sprawdzić lub wymienić.

Gorąco zachęcamy do podzielenia się z nami swoją opinią na temat silnika, który siedzi pod maską twojego samochodu.

Fiat 1.9 JTD/JTDM

Volkswagen 1.0 TSI

Fiat 0.8-1.4 FIRE

Volkswagen 1.8 TSI/TFSI

Volkswagen 1.4 TSI

Volkswagen 1.2 TSI