LIDAR co to jest

LIDAR – co to jest

LIDAR (ang. light detection and ranging) to system bezpieczeństwa stosowany w samochodach w pełni i pół autonomicznych. Specjalny zestaw umożliwia utworzenie mapy obiektów znajdujących się przed i za samochodem w którym jest zamontowany. Wykorzystuje do tego światła laserów i działa w sposób zbliżony do fal mikrofalowych.

Jego istnieje jest bardzo istotne w przypadku samochodów autonomicznych, czyli takich które potrafią jeździć bez udziału kierowcy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że era samochodów z rękami na kierownicy prędzej czy później przeminie. Idzie nowe i na te nowości musimy się nastawić. By jeżdżenie bez trzymanki było możliwe, konieczne jest wyposażenie samochodu w system który będzie świadom zagrożeń znajdujących się przed i za nami, tak by w sposób możliwie najlepszy zagwarantować bezpieczeństwo.

Jak już pisaliśmy w Nowości Volvo na 2020 rok, marka Volvo wzięła sobie do serca nowe technologie, w które stara się wyposażać najnowsze samochody. W ich planach są między innymi samochody autonomiczne będące najbezpieczniejszymi autami tego typu na świecie. W tym celu LIDAR jest niezbędny.

LIDAR co to jest

Samochód marki Volvo wyposażony w system LIDAR

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowościami na temat komisów i warsztatów samochodowych oraz samochodach używanych na sprzedaż w Twojej okolicy.

Wybierając opcję Zapisz i akceptuj wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności.