Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Większość technologii, które zwiększają bezpieczeństwo w samochodzie nie uwzględnia tego ile masz lat, jak duży jesteś oraz wielu innych istotnych aspektów. Czasami działają odpowiednio, czasami nie, lecz w większości wypadków mają znaczący wpływ na to czy przeżyjesz, poprzez redukcję skutków wypadku.

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Pasy i dzieci.

Pas biodrowy jest kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa, wymaganym w każdym pojeździe od dekad, jednak badania pokazują, że pas biodrowy w połączeniu z pasem przechodzącym przez ramię zapewnia jeszcze większą ochronę. Tyczy się to tak samo dzieci jak i dorosłych. Nasze pociechy zawsze powinny siedzieć z tyłu, niezależnie czy są już wystarczająco wysokie, czy mają odpowiedni wiek, jednak zapinanie pasów jest kluczowe i nieodzowne, każdy odpowiedzialny rodzic przed wyruszeniem w trasę powinien sprawdzić czy dziecko jest odpowiednio zabezpieczone.

Poduszki powietrzne i dzieci.

Mimo, że dzieci zawsze powinny siedzieć z tyłu, nie zawsze jest to możliwe. Na przykład, jedne pojazdy nie mają tylnych siedzeń, inne mają, lecz zaprojektowane tak, że nie można zamontować na nich fotelika. Powinno się unikać tego typu pojazdów jeśli ma się zamiar przewozić dziecko, jednak niektóre z tych pojazdów posiadają wyłącznik, który dezaktywuje poduszkę powietrzną. Jest to sprawa kluczowa, gdyż poduszki powietrzne mogą poważnie zranić, lub nawet zabić dziecko, ponieważ pociechy są stosunkowo niewielkich rozmiarów. Dlatego absolutnie koniecznym jest posiadanie opcji wyłączenia poduszek powietrznych w swoim samochodzie, zanim zdecydujemy się na posadzenie dziecka na przednim siedzeniu.

Okna i drzwi.

Automatyczne zamki w drzwiach są kolejnymi istotnymi czynnikami zwiększającymi bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach większość pojazdów jest w  nie wyposażona, jednak nie należy brać tego za pewnik. Automatyczna blokada drzwi została zaprojektowana po to, by przy dużych szybkościach drzwi same się zamykały, jeśli zdarzy Ci się zapomnieć, aby zrobić to wcześniej. Dodatkowo uniemożliwia ona otwarcie tylnych drzwi od wewnątrz. Ciężkie uszkodzenia ciała lub nawet śmierć. Mogą się one zdarzyć jeśli dziecku uda się otworzyć drzwi podczas jazdy. Właśnie dlatego, nowoczesne technologie są tak ważne, mogą ocalić życie i zdrowie zarówno dzieci jak i nas samych.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowościami na temat komisów i warsztatów samochodowych oraz samochodach używanych na sprzedaż w Twojej okolicy.

Wybierając opcję Zapisz i akceptuj wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności.

Nasza ocena
Data oceny
Nazwa
Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie
Ocena
51star1star1star1star1star