Jaki samochód do 5 tys

kupujemy używane – jaki samochód do 5 tys. ?

Cześć 1 serii kupujemy używane jaki kupić samochód do 5 tysięcy złotych?

Nabycie „nowego” używanego samochodu nie należy do rzeczy najprostszych do zrealizowania. W ogóle jeszcze bardziej ciężko jest tego dokonać, gdy mamy do dyspozycji relatywnie niewielką kwotę. Jest to mylne rozumowanie, bowiem okazuje się, że gdy zejdziemy poniżej progu pięciu tysięcy złotych, otwiera się przed nami całkiem wiele ekscytujących możliwości nabycia całkiem dobrego samochodu.

Wiadomo, nasze oczekiwania wówczas muszą być także o wiele mniejsze – za takie pieniądze kupimy auto do pojeżdżenia, samochód do pracy czy po prostu nasz pierwszy wóz. Jeżeli mamy zamiar kupić takie auto, nie możemy absolutnie mieć wygórowanych żądań odnośnie samochodu. Jest wiele powodów, dla których kupuje się tak tani samochód. Wielu z nas najzwyczajniej w świecie nie jest stać na inny samochód. Inni szukają auta, którym będą jeździć do kompletnego wyeksploatowania pojazdu, widząc w tym realną szansę oszczędzenia. Jeszcze inni dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motoryzacją i nie chcą wydać więcej na swój pierwszy czterokołowy pojazd.

Samochody z przedziału do 5000 złotych można podzielić na trzy grupy.

Są to lekko zmęczone modele aut z potencjałem na bycie klasykiem w przyszłości, które wymagać mogą dodatkowych pieniędzy na start albo wiedzy z zakresu mechaniki. 

Sporo jest też samochodów w dobrym stanie technicznym, a niecieszących się dużą popularnością wśród kupujących. Można w tej kategorii trafić na różnego rodzaju ciekawostki. Musimy się jednak liczyć z tym, że wraz z unikalnością mogą nas czekać problemy z częściami zamiennymi. O ile z zamiennikami części eksploatacyjnych nie będzie problemu, o tyle na tym możemy zakończyć.

Jak jednakże wybrać tak, żeby trafić na samochód, który przejedzie parę ładnych kilometrów bez awarii? Lekką ręką trzeba wydać od czterech do pięciu tysięcy złotych. Są dwie drogi. Albo celujemy w model francuski lub włoski, który cechuje się dobrym stosunkiem ceny do wieku, albo uderzamy w model bardziej popularny (niemiecki lub japoński), lecz nieco starszy i nie aż tak wygodny. Koszty utrzymania są rzecz jasna różne i uzależnione są od stanu samochodu. Najgorzej w tym  wypadku wychodzą azjatyckie auta ze względu na wysoką cenę części zamiennych.

Sporą grupę w tym przedziale tworzą samochody o wyrazistym charakterze i wkrótce mogą być klasykami, lecz cechują się wątpliwym stanem technicznym. Zakup takiego samochodu powinien być przemyślany, ponieważ wiąże się ze sporymi wydatkami. Na pewno przydatna okaże się tu wiedza z zakresu mechaniki.

Co wybrać?

Autem możliwym do nabycia za cenę do pięciu tysięcy złotych na pewno jest Daewoo Lanos. Posiada on problemy z korozją, lecz cena jego utrzymania jest naprawdę bardzo niska, bowiem części zamienne kosztują dosłownie grosze. Czasem nawet zamienniki są lepszej jakości od części oryginalnych. Lanosa cechuje także dobra relacja ceny do wieku, dzięki czemu można kupić auto z rocznika 2001 – 2002 już za pięć tysięcy złotych. Wszystko to dlatego, że mało kto jest gotów dużo zapłacić za Daewoo.Daewoo Lanos - samochód do 5 tys. złotych

Innym modelem wartym rozważenia jest Opel Omega – za pięć tysięcy dostaniemy nawet takiego po liftingu. Wolniej one rdzewieją. Niestety często szaleje w nich elektryka, z układu napędowego leci olej. Ma on jednak obszerne oraz wygodne wnętrze, a silniki benzynowe są mało problematyczne.

Opel Omega - samochód do 5 tys. złotych

Trzecią dobrą opcją jest Renault Laguna – za pięć tysięcy można natrafić nawet na taką z końca produkcji, która z zachodu dotarła do Polski niedawno. Oferuje ona wysoki komfort podróżowania i nie najgorsze wyposażenie. Liczyć się trzeba jednakże z wyciekami płynów i z wariowaniem układu elektrycznego.

Renault Laguna - samochód do 5 tys. złotych

Niedługo Cześć 2 serii kupujemy używane – jaki kupić samochód do 10 tysięcy złotych?

 

Jaki samochód do 10 tys

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowościami na temat komisów i warsztatów samochodowych oraz samochodach używanych na sprzedaż w Twojej okolicy.

Wybierając opcję Zapisz i akceptuj wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności.