Przygotowanie auta do jazdy w zimie

Przygotowanie auta do jazdy w zimie

Przygotowanie auta do jazdy w zimie

Nie da się obejść zimy. Zamiast się jej bać, przygotuj się na nią. Zmiana pory roku to idealny czas, aby sprawdzić czy z naszym samochodem wszystko w porządku. Zrób to zanim spadnie pierwszy płatek śniegu, pomniejsze problemy które ignorujesz podczas cieplejszych miesięcy mogą stać się poważnymi, zostawiając Cię „na lodzie” kiedy temperatura spadnie. Kilka prostych wskazówek może sprawić, że Twoje auto będzie funkcjonowało sprawnie całą zimę.

  1. Zawieź auto do mechanika i sprawdź następujące rzeczy: akumulator, termostat, ogrzewanie, hamulce i odmrażacz szyb.
  2. Sprawdź czy opony mają odpowiedni bieżnik. Jeśli jest zużyty, wymień opony na zimowe, które zapewniają lepsza przyczepność w trudnych warunkach.
  3. Przyjrzyj się światłom. Sprawdź czy działają przednie, tylne i w szczególności awaryjne światła.
  4. W niskich temperaturach płyn do spryskiwaczy może zamarznąć. Zamiast starać się go zużyć do wiosny, wymień go na specjalny płyn przeznaczony na zimę.
  5. Podobnie z piórkami w wycieraczkach, zakup takie które dadzą sobie radę ze śniegiem i lodem, zamiast używać tych samych przez cały rok.
  6. Sprawdź rozpylacze, mogą być zatkane! Możesz użyć do tego igły.
  7.  Sól używana podczas zimy może zniszczyć lakier w Twoim samochodzie. Pomocne  może być doraźne przemycie samochodu. Nic jednak nie działa lepiej niż porządne szorowanie i woskowanie. Zmniejszy ono możliwość wystąpienia korozji i sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowościami na temat komisów i warsztatów samochodowych oraz samochodach używanych na sprzedaż w Twojej okolicy.

Wybierając opcję Zapisz i akceptuj wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności.

Nasza ocena
Data oceny
Nazwa
Przygotowanie auta do jazdy w zimie
Ocena
51star1star1star1star1star