samochód dla młodego kierowcy

Wybieramy samochód dla nastoletniego kierowcy

Jaki wybrać samochód dla naszego nastoletniego kierowcy?

Niektóre nastolatki doskonale zdają sobie sprawę, jak niebezpieczna może być jazda samochodem i zrobią wszystko, aby praktykować rozważną jazdę. Faktem jest jednak to, że dobór odpowiedniego pojazdu, może uchronić Twoje dziecko przed niezliczonymi niebezpieczeństwami jakim będzie musiało ono stawić czoła na drodze.

Mimo, że mamy wiele nowoczesnych technologii, często nie są one w stanie w 100% pomóc jeśli Twoje dziecko będzie jeździło nierozważnie.  Mając to na uwadze, przedstawiam cztery maksymy, z którymi każdy rodzić powinien się zaznajomić przed wypuszczeniem dziecka w trasę.

  • Duża moc silnika jest bardzo niebezpieczna w rękach młodego kierowcy.
  • Wszystko inne, im większe, cięższe, tym bezpieczniejsze.
  • Oceny bezpieczeństwa jakie są wystawiane poszczególnym pojazdom są absolutnie konieczne do wzięcia pod uwagę przez zakupem.
  • Elektroniczna kontrola stabilności jest najważniejszą cechą bezpieczeństwa.

To nic innego jak zachowanie zdrowego rozsądku, trzeba mieć chłodną głowę i tak zwany „łeb na karku”, kiedy mamy zamiar dokonać zakupu samochodu, na tyle bezpiecznego, aby nie martwić się o zdrowie i życie swojej pociechy.  Kończy się to na tym, że wielu nastolatków otrzymuje stare, zużyte auta, którym brakuje nowych technologii, niebezpieczeństwo potęguje również wielkość pojazdu. Odradzałbym kupowanie małych samochodów z kategorii minicar, nawet jeśli posiada nowsze technologie.  Jeśli dołożymy do tego wiek samochodu, ryzyko staje się nawet większe.

Oceny bezpieczeństwa pojazdu są znacznie ważniejsze, gdy kupujesz samochód dla dziecka niż gdy jest ono przeznaczone dla doświadczonego kierowcy. Wiele technologii zapewniających bezpieczeństwo które są teraz w standardzie, jeszcze kilka lat temu nie były a właśnie te oceny biorą wszystkie czynniki pod uwagę. Może się to wydawać bezsensowne, by zawsze sprawdzać jaką ocenę ma samochód, zwłaszcza kiedy jest stary i nie zamierzasz przeznaczyć na ten zakup dużych pieniędzy. Jest jednak możliwe, aby znaleźć używany pojazd w rozsądnej cenie, dodatkowo posiadający niezłą ocenę bezpieczeństwa.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowościami na temat komisów i warsztatów samochodowych oraz samochodach używanych na sprzedaż w Twojej okolicy.

Wybierając opcję Zapisz i akceptuj wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności.